Wykończenie wnętrza, zarówno tego remontowanego, jak i nowego to nie lada wyzwanie. Wiele osób szuka sposobów, które pozwolą im szybko uporać się z remontem. Jednym z nich jest z pewnością system montażowy M-system 3G firmy Atlas. Co go wyróżnia spośród innych rozwiązań? Dlaczego warto rozważyć jego zastosowanie?

 

Mnogość systemów montażowych to spore zakłopotanie dla osób, które po raz pierwszy w życiu remontują swoje mieszkanie. Nie wiedząc, czy wykorzystać tradycyjne profile do montażu płyt karton gips i OSB, czy wybrać nowsze, bardziej wydajne rozwiązania, warto pokusić się o posłuchanie rad eksperta. Dziś, mając na uwadze, że wybór może być trudny, chcemy przedstawić jedno z rozwiązań godnych uwagi. M-system 3G, bo o nim mowa jest produktem przyszłości, który już niedługo będzie wykorzystywany na każdej budowie. 

Dlaczego system montażowy firmy Atlas to dobry wybór?

ATLAS M-system 3G to system, który służy do mocowanie płyt różnego rodzaju, w tym płyt gipsowo — kartonowych. OSB, cementowo — włóknowych itd. Suchą zabudowę z pomocą łączników M-system 3G można wykorzystać do tworzenia powierzchni ścian, skosów na poddaszach, a także sufitów. Jak zatem widać — jest to produkt, który można wykorzystać na każdej budowie lub podczas każdego remontu. 

M-system 3G pozwala na bezproblemowe obudowanie kanałów wentylacyjnych i instalacyjnych, a także stworzenie sufitów podwieszanych, które mają zróżnicowane poziomy. 

Warto podkreślić, że wspomniany system można wykorzystać zarówno w dopiero co wykańczanych budynkach, jak i takich, które poddano generalnemu remontowi. Doskonale sprawdza się podczas remontów strychów i poddaszy użytkowych, jak również nowej adaptacji dotychczas wykorzystywanych lokali. Decydując się na wykorzystanie wspomnianego systemu, warto dobrać do niego płyty budowlane Atlas lub WIM, dzięki którym można wykonywać wszelkiego rodzaju obudowy, przebudowy i uzupełnienia. 

Czym charakteryzuje się M-system 3G?

Zastanawiając się nad wykorzystaniem M-system 3G, warto zapoznać się z jego właściwościami, które nie są bez znaczenia. Okazuje się bowiem, że bardzo szybko można go zamontować, co więcej — może to zrobić jedna osoba. Eksperci, którzy zajmują się remontami zgodnie twierdzą, że czas ustawiania kąta na omawianych łącznikach jest znacznie krótszy aniżeli zastosowanie dotychczasowych rozwiązań w postaci montowania profili. Fachowcy podkreślają, że praca z tym systemem  jest krótsza o co najmniej ⅔, niż ustawianie kątów na tradycyjnych profilach. 

Inne właściwości, o których nie można zapominać to przede wszystkim możliwość bezproblemowego przewiezienia produktów, ponieważ jedno opakowanie waży zaledwie 1,5 kg, a co najważniejsze — zawiera całościowy zestaw, który pozwala precyzyjnie zamontować płyty karton — gipsowe i inne. Warto również mieć na uwadze, że wspomniane łączniki są bezkolizyjne, co oznacza, że można je bez obaw zamontować tam, gdzie istnieje już system rur lub kabli. Okazuje się bowiem, że łączniki umożliwiają odsunięcie płyt od podłoża, które może wynosić od 1 cm wzwyż. 

Na co warto zwrócić uwagę?

Zastanawiając się nad tym, czy wybrać omawiany system, dobrze jest zapoznać się z jego parametrami, które nie są bez znaczenia. Każdy łącznik umożliwia regulowanie dystansu, jaki znajduje się między podłożem a montowaną płytą. Zakres regulacji wynosi od 1 do 20 cm, a jeśli wykorzysta się także przedłużenia, nawet do 50 cm. Ostatnia wartość jest niezwykle ważna podczas remontu sufitów. 

Jak widać powyżej, chcąc szybko i bezproblemowo przeprowadzić remont, jednocześnie zabudowując trudnodostępne miejsca, warto skorzystać z omawianego wyżej rozwiązania. Dzięki niemu remont może stać się przyjemnością, a efekt będzie utrzymany przez długi czas.