W czasach kiedy higiena i wytyczne sanitarne stawiane są na pierwszym miejscu, konieczne jest szukanie nowych rozwiązań, które pozwolą wrócić do normalnego funkcjonowania.

Niemiecki producent okien dachowych wspiera społeczeństwo w walce z wirusem. Dzięki ich innowacyjnemu rozwiązaniu korzystanie z klamek okien dachowych nie stanowi zagrożenia. Technologia „Just Clean”– zastosowanie powłoki z jonami srebra umożliwia zmniejszenie ilości gromadzących się drobnoustrojów chorobotwórczych aż  o 99.9%. W związku z tym klamka nie wymaga dodatkowego użycia środków dezynfekujących, które wypływają negatywnie na stan skóry dłoni.

Stosowanie takiego rozwiązania w pomieszczeniach użytkowych nie stanowi zagrożenia dla organizmu ludzkiego. Działanie antybakteryjne rozpoczyna się od momentu dotknięcia klamki i jest długofalowe. Ponadto, klamka jest nieścieralna i odporna na działanie promieni UV, dlatego też  nie wymaga częstej konserwacji.

Klamka „Just Clean” wykorzystywana jest fabrycznie w oknach dachowych serii Designo (R3/R6/R7/R8). Dodatkowo dla pozostałych modeli Designo i RotoQ istnieje możliwość zamówienia zestawu i samodzielnej wymiany klamki.

Produkt przetestowany i zgodny z ISO 22196:2011.