Nierówne podłoża i liczne odchyły są zmorą domowników. Podobnie jak ciągnące się remonty, podczas których nietrudno uszkodzić elementy elewacji. Rozwiązaniem jest sucha zabudowa, która jest szybkim i bezpiecznym rozwiązaniem. Dlaczego dzięki niej możemy zapomnieć o nakładaniu tynków oraz gładzi? Przekonajmy się!

Co do suchej zabudowy?

Atrakcyjne wykończenie wnętrz nie musi wiązać się z drogim i długim remontem. Nie jest on nawet wskazany, bo liczne prace są prostą drogą do przypadkowego uszkodzenia powierzchni sufitów i ścian. Alternatywą jest technologia budowlana w postaci suchej zabudowy, dzięki której możemy postawić ściany działowe, podwiesić sufity, ukryć wadliwe elementy, a także zabudować poddasze oraz wykończyć elewację szybko i opłacalnie.

Ta technologia polega na klejeniu płyt gipsowo-kartonowych lub gipsowo-włóknowych bezpośrednio do powierzchni ściany — bez potrzeby rozbiórki czy wykorzystania mokrej zaprawy. Tutaj trzeba zwrócić uwagę, że najwięcej problemów ze ścianami mają właściciele domków w budownictwie wielorodzinnym. W ich przypadku najczęstszym widokiem są odchyłki w pionie i „uciekanie ścian”, które przeszkadzają urządzać nowe aranżacje czy zabudowę kuchenną.

I tutaj prostym rozwiązaniem jest przyklejenie płyt bezpośrednio do ścian, dzięki którym wyrównamy krzywizny. Płyty polecamy wybrać z oferty hurtowni AB Bechcicki, gdzie znajdziemy markowe modele o podwyższonej ognioodporności, parametrach pochłaniających dźwięk czy też warianty przystosowane do wilgotnych pomieszczeń, np. łazienek.

Pamiętajmy o wilgotności

Ze względu na wykorzystywane wyroby, wykończenie “suchych tynków” musi przebiegać w odpowiednich warunkach. Z suchą zabudową musimy się wstrzymać, jeśli poziom wilgotności w pomieszczeniach przekracza 70%. Pamiętajmy również o wilgoci spowodowanej pracami budowlanymi i wykończeniowymi, dlatego zaczekajmy z nakładaniem płyt g-k (lub podobnych) do momentu, aż tego typu czynności zostaną zakończone. Zastosujmy się do powyższych porad, a szybkie i bezpieczne wykończenie mieszkania nigdy nie będzie problemem.