Z przyjemnością informujemy, że AB Bechcicki nawiązało strategiczne partnerstwo z Bygma Gruppen, wiodącym duńskim dystrybutorem materiałów budowlanych. W ramach tej współpracy Grupa Bygma przejmie większościowy pakiet udziałów w naszej firmie, stając się naszym inwestorem strategicznym.

 

Ta współpraca otwiera przed nami nowe perspektywy rozwoju i wzrostu. Dzięki temu połączeniu, AB Bechcicki zyska dostęp do międzynarodowego know-how oraz nowych zasobów, które pozwolą na dalszy rozwój i wzmocnienie naszej pozycji na rynku budowlanym w Polsce, a także kontynuowanie obranej przez nas ścieżki transformacji cyfrowej.

 

Chcemy Państwa zapewnić, że ta zmiana nie wpłynie na naszą dotychczasową współpracę. Nadal będziemy dążyć do obsługi Klientów na najwyższym poziomie i realizować nasze zobowiązania z pełnym zaangażowaniem. Nowy inwestor podziela nasze wartości oraz cele i jest w pełni zaangażowany w dalszy rozwój firmy, co pozwoli nam jeszcze lepiej odpowiadać na Państwa potrzeby. Zarząd firmy pozostanie bez zmian, w dalszym ciągu aktywnie uczestnicząc, jako strategiczni udziałowcy, w rozwoju przedsiębiorstwa z Klaudiuszem Bechcickim na stanowisku Prezesa Zarządu oraz Adamem Bechcickim w Radzie Nadzorczej. Bez zmian pozostaną także dane rejestrowe i nazwa spółki.

 

Jesteśmy przekonani, że nowe partnerstwo przyniesie liczne korzyści wszystkim stronom i niebawem będziemy mogli Państwu zaproponować nowe rozwiązania, dzięki którym nasza współpraca wejdzie na kolejny poziom.

 

Grupa Bygma jest największym dystrybutorem materiałów budowlanych z kapitałem duńskim, ze znaczącą obecnością w Danii, Szwecji, Islandii oraz na Wyspach Owczych i Grenlandii. Grupa działa przez sieć 100 lokalizacji, zatrudnia 2600 osób i jest jedną ze 100 największych firm w Danii. Roczne przychody ze sprzedaży grupy wynoszą €1,5 mld. Rozbudowana sieć dystrybucji grupy zaopatruje profesjonalny rynek budowlany w szeroką ofertę, współpracując z wiodącymi producentami materiałów
budowlanych.

 

Dziękujemy za zaufanie oraz owocną kooperację. Jesteśmy przekonani, że wprowadzone zmiany przyczynią się do rozwoju oraz wzmocnienia naszej dalszej współpracy.